KOTRA’dan Güneş Enerjisi Santralleri için Güç Aşımına (Demant Sorunu) ve Şebeke Güç Kesintilerine sigorta

Kotra Sigorta, Sektörde Bir Yeniliğe Daha İmza Attı…

Kotra Sigorta’dan yapılan açıklama ile, artık GES’ler için Güç Aşımına (Demant Sorunu), Şebeke Güç Kesintilerine, Dağıtım Şirketi İflası gibi sorunların neticesinde yapılacak masraflara ve güneşlenme eksikliklerine teminat sağlandığı duyuruldu.

Kotra Sigorta Genel Müdürü Osman TÜKEN, uzun süredir sürdürdükleri ürün geliştirme çalışmaları sonunda Güneş enerjisi yatırımcılarını finansal baskı altına alan bu risklere karşı koruma sağladıklarını ifade etti. Müşterilerinden gelen geri bildirimler doğrultusunda sigortalanabilir riskleri daha kolay belirleyebilmek için Kotra Sigorta bünyesine Enerji Sistemleri Mühendisi istihdam ettiklerini ve bu sayede yatırımcıların sorunlarını daha net belirleyebildiklerini bildirdi. Aynı zamanda bu gelişme sonrası müşterilerinin yaşadıkları hasarlar için kendilerine daha teknik hizmet sunabildiklerini de iletti.

Yapılan açıklamada; GES Yatırımcılarının mevcut santral sigorta poliçelerine bu kazanımları eklediklerini belirtti. Son derece rekabetçi fiyatlar ile sundukları sigorta ürünleri içerisinde alınacak bu yeni sigorta teminatlarının, yatırımcılara ek bir külfet getirmediğini bildirdi ve finans kuruluşlarına karşı yatırımcıların elini güçlendirdiklerini de sözlerine ekledi.

Osman Tüken sözlerini Kotra Sigorta’nın yenilenebilir enerji sistemlerinin destekçisi olduğunu belirterek ve sağladıkları teminatların sektöre hayırlı olmasını dileyerek bitirdi.

You may also like...