Hollanda’nın en büyük çatı üstü sistemi KACO’ya emanet

9,3 MW’lık elektrik üretim kapasitesi ile KACO blueplanet 50.0 TL3 INT inverterler ile çalışan Hollanda’nın en büyük çatı üstü projesinin tamamlandığı bildirildi.

Projede kullanılan invertörleri sağlayan Alman invertör üreticisi KACO new energy tarafından yapılan açıklamada proje Royal Dekker adlı odun, kompozit ve alüminyum ürünleri tedarikçisi bir şirketin tesislerinin çatılarında gerçekleştiridi.

Toplamda 155.000 metrekarelik alana sahip 26 çatı üzerinde gerçekleştirilen projede KACO new energy tarafından üretilen 50 kw çıkış gücüne sahip 140 adet blueplanet 50.0 TL3 INT ürünleri kullanıldı.

KACO new energy açıklamasında projenin kurulduğu binaların elektrik ihtiyacının yüzde 90’ından fazlasını karşılayarak, Royal Dekker şirketinin karbon ayak izini önemli oranda düşürdüğünün altı çizildi.

Kökeni 1914 yılına dayanan ve 1930’ların sonunda dünyada invertör üretimine başlayan ilk şirketlerden biri olan KACO new energy, 1999 yılından beri sağladığı 9.000 MW’ı aşkın invertör ile bu alanda dünyanın en büyük şirketlerinden biri konumunda.

KACO new energy aynı zamanda fotovoltaik sektöründe üretimini karbon-nötr olarak gerçekleştirmeye başlayan ilk şirket olma ünvanına da sahip.

You may also like...